Dostawcze pojazdy do 60 000 złotych – nowe czy używane?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz zakup dostawczego samochodu i zastanawiasz się, jaki model wybrać? Prezentujemy najciekawsze pojazdy do 60 000 złotych – nowe i używane. 

Zakup dostawczaka – wybrać nowy czy używany?

Samochody dostawcze można podzielić na wiele rodzajów i kategorii. Najbardziej popularnymi są jednak furgony będące niemalże symbolem firm kurierskich. Mówiąc ogólnie, samochód dostawczy to pojazd, którego masa całkowita jest nie większa niż 3,5 tony. Przed zakupem takiej maszyny należy jednak zastanowić się, co się bardziej opłaci. Zakup nowego samochodu czy używanego?

Firmy bardzo często decydują się na wzięcie dostawczaka w leasing. Z takiego rozwiązania korzystają nie tylko przedsiębiorstwa typowo transportowe, ale także inne, o zupełnie innym profilu. Leasing to naprawdę wiele korzyści. Przede wszystkim cała procedura jest banalnie prosta i mniej czasochłonna niż w przypadku kredytu, Ponadto jest on tańszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy od innych opcji. 

Jeśli chodzi o zakup używanego dostawczaka, to jest to dość ryzykowne działanie. Decydując się na takie rozwiązanie, należy zachować ostrożność, rozwagę oraz wiedzieć, na co zwracać uwagę. W innym przypadku może okazać się, że zakup używanego samochodu dostawczego będzie kompletnie nieopłacalny.

Używany dostawczak – na co zwrócić uwagę?

Podstawowym problemem, na jaki natkniemy się podczas wybierania używanego samochodu dostawczego, będzie duże zużycie pojazdu. Auta transportowe z założenia mają służyć firmom lub innym zakładom w codziennej pracy, a więc z pewnością będą mocno wyeksploatowane. To, na co przyszły właściciel pojazdu powinien zwrócić uwagę, to przede wszystkim stan zewnętrzny samochodu. Pozornie może prezentować się on całkiem nieźle, jednakże ci z wprawniejszym okiem na pewno dostrzegą zatuszowane w ostatniej chwili mankamenty. 

Czy to oznacza, że nie ma szans na znalezienie odpowiedniego pojazdu na rynku wtórnym? Oczywiście, że nie! Wybór używanych samochodów dostawczych jest naprawdę bardzo duży, a więc istnieje spora szansa na znalezienie czegoś interesującego. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to zdrowy rozsądek i czujność. To, co może się przydać, to miernik grubości lakieru oraz doświadczony mechanik u naszego boku. 

Nowe samochody dostawcze

Jeśli chcemy zakupić nowy samochód dostawczy za nie więcej niż 60 000 złotych, warto zwrócić uwagę m.in. na taki model jak Fiat Fiorino Cargo. Jest on dostępny w ośmiu wariantach. Za wersję 1.4 CNG 8 V (77 KM) M5 z silnikiem benzynowym zapłacimy około 48 462 złote. 

Fiat Fiorino Cargo nazywany „zwinną furgonetką” to niewielki dostawczak z przyzwoitą ładownością. Do jego największych atutów zaliczyć należy świetne osiągi przy jednoczesnym ograniczeniu spalania. Produkcja tego modelu rozpoczęła się w 1977 roku. Obecnie fabrykę opuszcza jego trzecia generacja. Fiat Fiorino Cargo dostępny jest wyłącznie w jednej wersji nadwoziowej.

Używane samochody dostawcze

Rynek wtórny samochodów dostawczych może pochwalić się naprawdę ciekawą ofertą. Wśród najchętniej wybieranych modeli znajdują się Renault Trafic oraz Volkswagen Transporter. Jeżeli dysponujemy kwotą około 60 000 złotych, będziemy mogli pozwolić sobie na zakup używanego egzemplarza. 

Renault Trafic

Renault Trafic to samochód osobowy zaliczany do grupy pojazdów van klasy wyższej oraz do pojazdów dostawczych klasy średniej. Jego produkcja wystartowała w 1980 roku, a od 2014 można podziwiać już trzecią generację tego modelu. Jego maksymalna ładowność to 1270 kilogramów. W standardowym wyposażeniu wewnątrz znajdziemy m.in. komputer pokładowy, zamek centralny, czy fotel z podłokietnikiem. Trafic trzeciej generacji to tak naprawdę zupełnie nowa konstrukcja, która niewiele ma wspólnego z wersjami z lat 80.

Volkswagen Transporter

Volkswagen Transporter, podobnie jak poprzednik, zaliczany jest do dwóch grup pojazdów – vanów klasy wyższej oraz dostawczaków klasy średniej. Model ten produkowany jest pod niemiecką marką od 1950 roku. Obecnie tworzona jest szósta generacja. Pojazd oferowany jest w wielu wariantach konstrukcyjnych i wyposażeniowych, dlatego każdy użytkownik powinien znaleźć coś dla siebie. Dostępny jest m.in. jako popularny furgon czy kombi.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są korzyści z przeprowadzania regularnych badań psychologicznych dla kierowców?
/
Jakie są korzyści z przeprowadzania regularnych badań psychologicznych dla kierowców?
Dowiedz się, jak regularne badania psychologiczne mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drodze dla kierowców. Poznaj korzyści, które niesie ze sobą ten proces.
Jak prawidłowo przygotować swój samochód do przewozu na lawecie?
/
Jak prawidłowo przygotować swój samochód do przewozu na lawecie?
Odkryj kluczowe kroki przygotowania auta do przewozu lawetą. Dowiedz się, czym jest bezpieczne przemieszczanie pojazdu, jakie są konieczne kroki bezpieczeństwa i jakie możliwości oferuje profesjonalny transport.
Jak prawidłowo dobrać reperaturki do samochodu – praktyczne porady
/
Jak prawidłowo dobrać reperaturki do samochodu – praktyczne porady
Odśwież wygląd Twojego samochodu dzięki praktycznym poradom o doborze reperaturek. Poznaj sekrety mechaników i ciesz się nieskazitelnym autem!