Jakie posiłki warto jeść podczas turystycznych wypraw motocyklem?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Trasy motocyklem są bardzo obciążające dla naszego organizmu. Sprawdź, co najlepiej jeść i pić, by utrzymać się podczas nich w dobrej formie!

Długie trasy, niezależnie od tego, jaki pojazd będziemy do tego wykorzystywać, są sporym wyzwaniem zarówno dla maszyny, jak i dla nas samych. Z pewnością nigdy nie zapomnimy o odpowiednim przygotowaniu naszego motocykla, a także sprawdzeniu, czy wszystkie układy pracują tak, jak należy. Nasze ciało jednak również jest bardzo skomplikowaną maszyną, która potrzebuje odpowiedniego paliwa do poprawnego działania. W szczególności w momentach zwiększonego wysiłku, a długa trasa motocyklowa zdecydowanie wpasowuje się w takie ramy.

Ruszając w drogę, która zajmie nam kilka, kilkanaście godzin, a być może nawet i więcej, musimy odpowiednio się do niej przygotować, na przykład w kontekście posiadania pod ręką odpowiedniego jedzenia czy nawodnienia. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, w której będziemy umierać z głodu pośrodku niczego lub będziemy zmagali się z odwodnieniem. Na co jednak zwracać uwagę, wybierając rzeczy, którymi będziemy posilać się w podróży?

Węglowodany bardzo ważną kwestią

Aby móc zachować maksimum koncentracji i siły przez całą podróż, potrzebujemy oczywiście dużo energii. Co da nam najwięcej? Oczywiście węglowodany. Najlepsza dieta to oczywiście ta zbilansowana, lecz należy pamiętać o tym, iż to właśnie one odpowiadają w dużej mierze za dostarczanie nam sił. Dają nam długotrwały zastrzyk energii, dzięki czemu będziemy mogli dłużej działać na pełnych obrotach.

By dobrze zjeść, nie potrzebujemy targać ze sobą przenośnych kuchenek. Bardzo dobrym pomysłem jest na przykład przygotowanie sobie kanapek z lubianymi przez nas składnikami. Dzięki temu otrzymamy dawkę wszystkich najważniejszych mikroelementów. Chleb czy bułka to bardzo ważne źródło węglowodanów, jajka czy wędliny dostarczą nam białka, a ser w rozsądnej ilości to również tłuszcz, który również jest bardzo ważny, jeżeli oczywiście spożywamy go w rozsądnych ilościach. Jako przekąski możemy zaś użyć owoców czy ulubionych słodkości, które dzięki wysokiej zawartości cukru dadzą nam zastrzyk energii.

Jak nawadniać się w trasie? Woda to nie wszystko

Samo jedzenie nie jest jedyną kwestią, o której powinniśmy w kwestii tras motocyklowych pamiętać. Przyjmowanie odpowiednich płynów również jest bardzo istotnym czynnikiem. Odwodnienie organizmu nie pozwoli nam na zachowanie pełnej koncentracji w podróży, a także sprawi, iż będziemy osłabieni.

Oczywiście w tym przypadku bardzo ważny będzie spory zapas wody, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się jej brakami. Nie oznacza to jednak, iż nie musimy rozważać innych substytutów. Przy dłuższych trasach na przykład nieocenione mogą być napoje izotoniczne – smakują naprawdę dobrze, zawierają w sobie wiele kluczowych dla naszego ciała mikroelementów, a na dodatek są tworzone w taki sposób, by dobrze wchłaniać się w organizmie!

Zdj. główne: CA Creative/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zastosowanie opasek zaciskowych w różnych gałęziach przemysłu
/
Zastosowanie opasek zaciskowych w różnych gałęziach przemysłu
Odkryj fascynujące zastosowania opasek zaciskowych, niezastąpionych narzędzi w wielu branżach przemysłu. Czytaj o ich rozmieszczeniu i znajdź odpowiednie techniki używania dla różnych sektorów.
Jak dobrać odpowiedni filtr powietrza do wentylacji? – Kluczowe kroki i porady
/
Jak dobrać odpowiedni filtr powietrza do wentylacji? – Kluczowe kroki i porady
W tym artykule przedstawimy Ci niezbędne kroki i porady dotyczące doboru odpowiednich filtrów powietrza do wentylacji, które pomogą Ci stworzyć zdrowe i przyjemne środowisko w pomieszczeniach.
Wybór odpowiedniego sprzętu gastronomicznego – praktyczne porady dla restauratorów
/
Wybór odpowiedniego sprzętu gastronomicznego – praktyczne porady dla restauratorów
Twój sukces w branży gastronomicznej zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych elementów jest dobranie odpowiedniego sprzętu. Dowiedz się, jakie są praktyczne porady dla restauratorów na temat wyboru urządzeń.