Jawa będzie elektryczna – wielki powrót klasycznego motocykla!

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Classic Legends, czyli firma, która wskrzesiła w Indiach legendarną Jawę, chce wprowadzić na rynek elektryczną wersję tego absolutnego klasyka. 

Jawa to producent motocykli, który znany jest w mniejszym bądź większym stopniu każdemu miłośnikowi motoryzacji i jednośladów w Polsce. W Indiach wskrzeszeniem tej wywodzącej się z Czech marki zajęła się firma Classic Legends, która należy do grupy Mahindra&Mahindra.

I to właśnie Classic Legends ma nowy, ciekawy plan na rozwój tej marki. W najbliższym czasie ma powstać elektryczna Jawa, która będzie nawiązywała do dawnej legendy tych motocykli, lecz jednocześnie nawiąże do najnowszych trendów, według których coraz więcej pojazdów jest zelektryfikowanych.

Mimo hinduskiego wsparcia bardzo możliwe, że elektryczna Jawa będzie powstawać w Europie. Classic Legends posiada swoją placówkę w Wielkiej Brytanii, gdzie rozwijane są nowe technologie, a w planach jest również fabryka motocykli w Coventry.

Zdjęcie główne: Artem_Apukhtin/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odkrywając magię samochodów z duszą – tajemnice utrzymania w doskonałej kondycji
/
Odkrywając magię samochodów z duszą – tajemnice utrzymania w doskonałej kondycji
Poznaj tajniki utrzymania samochodów klasycznych w doskonałym stanie. Podróżuj w czasie z autami z duszą i odkryj ich nieodgadnione tajemnice.
Dobór części zamiennych do maszyn rolniczych – na co zwrócić uwagę?
/
Dobór części zamiennych do maszyn rolniczych – na co zwrócić uwagę?
Znajdź idealne części zamienne do maszyn rolniczych. Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas wyboru oraz jakie są najważniejsze kryteria zakupu.
Ile będzie kosztować IZERA i czy warto na nią czekać?
/
Ile będzie kosztować IZERA i czy warto na nią czekać?
Izera została ogłoszona polskim samochodem elektrycznym. Choć plany rządzących są zdecydowanie ambitne, to opinie ekspertów zwracają uwagę na poważne wątpliwości.